UZMAN GÖRÜŞLERİ

Yunus Eğitim - Blog

ELECTROLOGIST, GELECEĞİN MESLEĞİ

Girişimcilik ruhunuz ile güzelliğe olan tutkunuzu birleştirmenizi sağlayan sürekli gelişen bir meslekle mi ilgileniyorsunuz?

Epilasyon pazarındaki önemli değerde büyüme ve kaliteli eğitim için artan erişilebilirlik ile,electrologist mesleği tutkularını başarılı bir kariyere dönüştürmek için daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

 

ELECTROLOGIST, GELECEĞİN MESLEĞİ

ELECTROLOGIST, GELECEĞİN MESLEĞİ
Yunus Eğitim - Blog
Girişimcilik ruhunuz ile güzelliğe olan tutkunuzu birleştirmenizi sağlayansürekli gelişen bir meslekle mi ilgileniyorsunuz? Epilasyon pazarındaki önemli değerde büyüme ve kaliteli eğitim için artan erişilebilirlik ile,electrologist mesleği tutkularını başarılı bir kariyere dönüştürmek için daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor.
Epilasyon Pazarının Çekiciliği
Birkaç yıldır kurulan "kılsız" eğilim büyümeye devam ediyor. Giderek artan sayıda insan,
gereksiz kıllarından kurtulmak için kalıcı epilasyon kullanıyor. Başlangıçta güzellik
yatırım yapmaktadır. Piyasadaki bu gibi hizmetlere olan talebin sürekli artması, epilasyon
uzmanları için heyecan verici iş olanakları imkanı yaratmaktadır.
merkezlerinin müşterisi çoğunlukla kadınlardan oluştuysa da, erkekler de giderek epilasyona

Electroepilasyona Dönüş
Electroepilasyon Health Canada tarafından %100 kalıcı epilasyon olarak kabul gören tek yöntemdir.FDA ve dünya çapındaki medikal topluluk electrologisti doğru bir şekilde kalıcı epilasyon yapabilen tek kişi olarak kabul etmektedir. Lazer ve IPL ile fotoepilasyon, çok popüler bir yöntem olmasına rağmen sadece electropilasyonun üstesinden gelebileceği sınırlamalara sahiptir.Bilimsel çalışmalar fotoepilasyonun az pigmentli kıllar ve koyu renk üzerinde etkili olamadığını,bununla birlikte yüz bölgesinde risk taşıdığını ve kaşların kontraendikasyon olduğunu göstermektedir. Tüm vücut bölgelerinde istenmeyen kıllar için kesin bir çözüm arayan müşterilerin beklentilerini karşılayan eksiksiz bir hizmet sunmak için electroepilasyon, herhangi bir güzellik merkezi için zorunluluktur.

Bir yıldan az bir sürede kendi patronunuz olursunuz!Electroepilasyonun en büyük yararlarından biri bu mesleğin çok hızlı bir şekilde öğrenilebilmesidir.Mesleki eğitimi tamamlamak ve işe başlamak 1 yıldan daha az bir zamanda mümkün! Böylece işinizi geliştirirken ve güzellik tutkusunda yaşarken kendi patronunuz olursunuz ve çalışma programınızı kontrol edebilirsiniz.Bunlara ilave olarak epilasyon diğer alanlarla karşılaştırıldığında başlangıçtaki yatırım nispeten daha düşük ve girişimcinin profesyonelliğe daha kolay ulaşmasına olanak sağlar. Académie Dectro, bu mesleği dünya genelinde daha erişilebilir kılmak için online elektropilasyon dersleri sunmaktadır.Kendi hızınızda ilerlemek ve esnek bir programa sahip istiyorsanız bu sizing için ideal bir seçenek.Öğrenimin teori kısmı her zaman ve her yerde yapılabilirken,pratik eğitim dünyanın dört bir yanında akredite olduğum eğitim kurumlarında yapılmaktadır.

Beceri Electroepilasyon hassasiyet gerektiren bir bakımdır electrologistin yani uygulama yapan uzmanın donanımlı ve vizyonu olmalıdır. Kıl folikülünün doğal açıklığına doğru probun yerleştirilmesi ve uygun derinliğe ulaşması, müşteriye en iyi sonuçları ve maksimum rahatlığı sağlama imkanı sunar. Buna ilave olarak , elektrologist bakımı doğru bir şekilde planlamak, kontrendikasyonları tanımak, doğru probu seçmek, bakım yöntemlerini ve parametreleri her müşteriye uyarlamak için cildin ve kılın yapısını bilmelidir. Electrologist olmak,müşterilerinizle güven bağını kurarak onların dış görünüşlerinden dolayı mutlu olmalarını sağlamaktır. Birçok kişi için istenmeyen kılları ortadan kaldırmanın iyi görünme ihtiyacını aşması gerektiği anlaşılmalıdır. Electropilasyonun gerçek etkisi yalnızca fiziksel seviyede değil aynı zamanda kişinin güvenine de yansır ve genel olarak iyi hissetme durumunu olumlu yönde etkiler.

SORU-CEVAPLAR İLE HYPOXI

Her kadının rüyasını süsleyen sıkı, pürüzsüz ve biçimli vücuda kavuşmak artık çok kolay... Hypoxi konseptinde yer alan cihazlar her türlü isteğinize karşı cevap vermek için sizlerle buluşmayı bekliyor.

Günümüzde fitness artık bir yaşam şekli olarak herkesin hayatında önemli bir yer tutuyor. Kişilerin hem formda hem de sağlıklı olmak için tercihi olan bu spor dalı ile günlük endişe ve kaygılardan uzaklaşma, metabolizmanın hızlandırılması, zayıflama ve sıkılaşma elde ediliyor.

SORU-CEVAPLAR İLE HYPOXI

Her kadının rüyasını süsleyen sıkı, pürüzsüz ve biçimli vücuda kavuşmak artık çok kolay... Hypoxi konseptinde yer alan cihazlar her türlü isteğinize karşı cevap vermek için sizlerle buluşmayı bekliyor.

Günümüzde fitness artık bir yaşam şekli olarak herkesin hayatında önemli bir yer tutuyor. Kişilerin hem formda hem de sağlıklı olmak için tercihi olan bu spor dalı ile günlük endişe ve kaygılardan uzaklaşma, metabolizmanın hızlandırılması, zayıflama ve sıkılaşma elde ediliyor. Fitness'ın bu etkilerinin yanısıra söz konusu selülit, belirli bölgelere yerleşen inatçı yağlar ve buna bağlı bölgesel zayıflama olduğunda ise tatmin edici sonuçlar malesef elde edilemiyor. Burdan yola çıkarak fitness ve vakum terapisini Hypoxi adı altında bir sistem geliştirerek kullanıcıların fitness' dan aldığı keyif sırasında arzu ettikleri vücuda kavuşmalarına da olanak sağlıyor. Fitness ve vakum terapisini bünyesinde bulunduran Hypoxi cihazları ile artık hiç birşey ulaşılmaz değil..Yeter ki isteyin...

Sizde mutlaka farkındasınız, son zamanlarda HYPOXI yapmak herkesin dilinde. Çevremizde bir çok arkadaşımızın gittikçe inceldiğini gördüğümüzde merakla bunun sırrını soruyoruz. Bugünlerde aldığımız yanıtlar hep aynı “ Hypoxi yapıyorum “ . Esasında Hypoxi şu anda dünyanın en çok konuştuğu zayıflama sistemi ve bu sistemi de Türkiye' ye kişisel bakım ürünleri ve ekipmanları konusunda lider olan İnanır Group getirdi.

Robbie Williams, Ralph ve Michael Schumacher kardeşler gibi dünyaca ünlü starların form tutmada yeni tercihi Hypoxi Terapisi; yağ yakmada problemli bölgelere yönelerek yağların doğru bölgelerde yakılmasını sağlıyor.

1- NASIL BİR YÖNTEM İZLENİYOR ZAYIFLAMA SIRASINDA?
Hypoxi metodu; aktifleştirici kan dolaşımı yükselmesini yağ yakma çalışması ile birleştirerek istenilen bölgelerden incelme elde edilen yepyeni ve çok etkin bir yöntem.

Bölgesel yağ yakma yöntemi olan Hypoxi, basınç terapisi yöntemi ile kan dolaşımını hızlandırarak egzersiz ile birleştirirken, daha az zamanda, daha az efor harcayarak sadece hedeflenen problemli bölgeleri yağ yakımını sağlayarak şekillendiriyor.

Vücudunuzun belirli bölgelerine yerleşen inatçı yağları kısa sürede yakmanızı sağlayan Hypoxi, 4 çeşit cihaz ve özel kıyafetler kullanılarak uygulanan yepyeni bir fitness ve vakum terapisi sunuyor. Ameliyatlı kilo kaybı yöntemlerine nazaran çok doğal bir yöntem. Egzersiz ve kalorilere dikkat edilen bir diyet ile birlikte uygulanıyor.

Egzersiz yaparken iskelet kaslarımız enerji kaynağı olarak yağ asitlerini kullanır, fakat kullanacağı yağ asitlerini dolaşımı iyi olan bölgelerimizden almayı tercih eder. Ne yazık ki incelmekte sorun yaşadığımız bölgelerimiz, sıklıkla erkeklerde göbek çevresi, kadınlarda kalça ve basen bölgesi olmakla birlikte bu alanlarda kan dolaşımı düzenli gerçekleşmiyor. Bu nedenle, düzenli egzersiz ile istediğimiz bölgeden incelmek oldukça zorlaşıyor. Hypoxi sistemindeki vakumlama yöntemi ile siz hafif tempoda spor yapar iken, kan dolaşımı sorunlu bölgelere doğru çekiliyor ve yağın istediğimiz bölgeden yakılması sağlanıyor.

Sadece kilo kaybını sağlayan klasik yöntemler ile ancak genel kilo kaybı sağlanabilirken; bu sistemde ise seçilen bölgeden yağ yakımı sağlanıyor. Uygulama sırasında hissedilen tek şey hafif spor yapma keyfi, acı veya ağrı hissedilmiyor. Program sırasında hekiminizin önerisi doğrultusunda beslenmeniz de yeterli. Spor ile yakılan yağın 2/3’ü vücudun üst kısmından giderken, Hypoxi ile yağ birikimi fazla olan bölgeden, yani istenen bölgeden yağ yakma sağlanıyor.

2- HYPOXİ ALETLERİNDEN SÖZ EDER MİSİNİZ?
Vakum ve yüksek basınç terapisine sahip dünyadaki tek sistem olan PATENTLİ HYPOXI'de; Trainer L250 ile; yatarak konforlu bir şekilde özellikle bacaklar, basen ve kalça bölgesindeki yağlar eritiliyor. Trainer S 120 ile; oturur pozisyonda bacaklar, basen ve kalça bölgesindeki yağların parçalanması sağlanıyor. Dermoloji cihazındaki basınç ve vakum ile; pürüzsüz, sıkı ve düzgün bir cilde sahip oluyorsunuz. Cilt elastikiyet kazanıyor, metabolizma ve kan dolaşımı hızlanıyor. Vacunaut terapisinde ise; özel kıyafeti yardımıyla, karın ve bel bölgesinde birikmiş yağlar eritiliyor.

HYPOXI TRAINER L 250 ile istenilen bölgelerde doğal ve sağlıklı yağ azaltma, selülitlerin giderilmesi ve ince bacaklar... Trainer L 250, egzersiz sırasında hedefli düşük basınç, problemli bölgelerdeki yağ dokusunda kan dolaşımını hızlandırarak aktifleştirilmiş yağın yakılmasını sağlıyor. Trainer L 250 cihazı, en rahat ortamda, yatar durumda çalışma imkanı sunuyor. Bu şekilde, yapılan çalışma vücut ağırlığına bağlı kalmadan gerçekleştirilebiliyor. Yatma pozisyonunda yapılan bisiklet terapisinde, basınç etkisi yanında, yer çekimi desteğinden de yararlanılması amaçlanmış.

Etkileri ; Kalçadan itibaren incelme sağlıyor, bacakları biçimlendiriyor. Ani basınç değişiklikleriyle zayıf toplardamarları destekliyor. Yer çekimi ve dinamik basınçla kandaki yağ asidini arttırıyor. Doku sıvılarının vücuttan atılmasını hızlandırıyor.

Hypoxi Terapisi sayesinde artık hiç bir kadın bacaklarda ve popoda yerleşmiş inatçı yağlarla birlikte yaşamak zorunda kalmayacak.

HYPOXI TRAINER S 120; üç terapinin bir arada olduğu, dünya çapında dinamik vakum terapisi yanında yüksek basınç kompresyon terapisi fonksiyonuna sahip olan ilk cihaz.

Egzersiz ve terapi: Egzersiz, estetik veya tıbbi etki beklentilerine bağlı olmaksızın her Hypoxi terapisinin temelini oluşturuyor.

Düşük basınç – Vakum terapisi: Düşük basınç, kanı cilt ve yağ dokusu içine emiyor ve böylece bu alanda kan dolaşımını, metabolizmayı ve beslenmeyi hızlandırıyor. Hedefli ve doğru yönlendirilmiş bir yağ yakma uygulaması için düşük basınç vazgeçilmez bir unsur.

Yüksek basınç – Kompresyon terapisi: Yüksek basınç ile ciltte ve yağ dokusundaki kan ve vücut sıvısı dışarıya itiliyor, vücut sıvılarının vücudun alt bölgesinden üst bölgesine taşınması hızlandırılıyor. Bu şekilde toplar damarlar ve lenfler destekleniyor, üzerlerindeki yük hafifletiliyor. Yüksek basınç uygulaması özellikle bağ dokusu, lenf ve toplar damar zayıflığı olan kişiler için yararlı.

Trainer S 120 dünya çapında dinamik vakum terapisi yanında, yüksek basınç kompresyon terapisi fonksiyonuna sahip olan ilk cihaz. Bu şekilde ilk defa vücudunuzun, özellikle toplar damar sisteminizin ne kadar kısa sürede aktif yağı atabileceğini düşünmeyecek, buna bağımlı olmayacaksınız. Bu görevi sizin yerinize etkisini aralıklarla gösteren dinamik yüksek basınç üstlenecek. Etkisi, sahip olunan güzel kalça ve bacaklarda görülecek...

VACUNAUT ile karnınız tam formunda. Vacunaut sistemi: Hedefli yağ yakmadır.

Vacunaut Hypoxi tarafından geliştirilen bir vakum egzersiz kıyafetinden oluşuyor. 122 basınç bölümü bulunan bir ağ, karın ve kalçalardaki problem bölgeleri üzerine sarılıyor.

Sistemde 1. aşamada kan, düşük basınç ile karın ve kalça bölgesindeki alt deri yağ dokusu içinde emiliyor ve nazik uygulama sonucu aktif duruma geçen yağ asitlerini alıyor. 2. aşamada yağ asitleri ile zenginleştirilmiş kan, yüksek basınç ile yağ dokusundan kan damarlarına doğru bastırılıyor. Yağ asitleri ile birlikte, diğer zararlı ve zehirli maddeler de dokulardan atılıyor. Yağ asitlerinin kan damarları üzerinden kaslara taşınması ancak yüksek basınç aşaması ile mümkün olabiliyor ve orada tekrar geri dönüşü olmayacak şekilde yakılıyor.

Vacunaut terapisi yağ yakmayı %80 oranında karın ve kalça bölümüne gerçekleştiriyor. Birkaç uygulama sonrasında belirli bir çevre kaybına ulaşılıyor ve yeni formunuz uzun süre kalıcı olarak korunuyor.

HYPOXI DERMOLOJİ, Sıkı cilt için yeni güç. Pürüzsüz, sıkı ve düzgün bir cilde sahip olmak bir çok kadının rüyasıdır. Hypoxi ile gevşek cilde ve cilt elastikiyetinin kaybolmasına son...

Problemli bölgelere farklı düzeylerde basınç uygulayarak hücrelerin yenilenmesini hızlandırıyor ve cilde elastikiyet kazandırıyor. Yüksek etkili 400 düşük-yüksek basınç bölümü, yumuşak vakum emişi ile dinamik bir hafif basınç masajı sağlıyor. Bu sistem sayesinde yüksek basınçtan düşük basınca değişim cildi hareketlendirerek dokuya oksijen ve besin maddeleri yüklü kan pompalıyor. Cilt bu çalışma şekline, güçlenerek ve sıkılaşarak uyum sağlıyor. Devamlı küçük cilt hareketleri cildi “çalıştırıyor, elastikiyet kazandırıyor ve bunun sonucu olarak güçlendiriyor:

* Toksik maddeler ciltten atılıyor.
* Cilt elastikiyet kazanıyor, metabolizma hızlanıyor ve yağ dokusu aktivite kazanıyor.
* Cilt ve bağ dokusunu sıkılaştırıyor.
* Sıvıların ve toksinlerin dışarı atılımını sağlıyor.
* Doku metabolizmasını hızlandırıyor.
* Cildi aktive ederek yeniliyor.

3- KADINLARA BU UYGULAMADA NASIL BİR PROGRAM ÖNERİYORSUNUZ?
Hypoxi programında genelde 12 seanslık paketler tercih ediliyor. Haftada 3 gün olmak üzere bir ay süresince 12 seans hypoxi yapılıyor. Bu süre sonucunda kişinin cinsiyetine, yaşına, metabolizmasına göre minimum bir beden olmak üzere istenilen ve/veya hedeflenen bölgeden incelme gerçekleşiyor. Ya da dört günde bir beden incelme imkanı sağlayan maraton programı uygulanıyor. Bu programda sabah ve akşam olmak üzere günde iki seans hypoxi yapılırken özel bir beslenme diyeti de uygulanıyor.

4- 4 GÜNDE 1 BEDEN İNCELME PROGRAMINI AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ?
4 günde bir beden incelme Hypoxi Maraton Programı ile gerçekleşiyor. Ancak bu program ardında büyük disiplin barındırdığı için konaklama imkanı sağlayan ünitelerde gerçekleştirilmesini öneriyoruz.

Hypoxi Maraton Programı'nda aşağıda yer alan işlemler sırası ile gerçekleştirilir.

** Tüm vücutta yağ depoları olan ARMUT tip vücutlar için:
1 egzersiz L250 (30 dk)
1 egzersiz S120 (30dk)
1 Hipoxi Dermology (20 dk)

** Göbek kısmında problem olan ELMA tip vücutlar için:
1 egzersiz Vacunaut (30 dk)
1 egzersiz S120 (30 dk)
1 Dermology

Egzersizlere mutlaka yemekten 1,5 saat sonra başlanır. Egzersizler arasında 1 saat kadar dinlenme arası verilir. Tüm gün boyunca mutlaka yeterli sıvı alınır.

5- HYPOXİ UYGULAMASI SIRASINDA NELER YAPMAK GEREKİYOR?
Hypoxi aletlerini kullanırken; uzun, bol ve rahat eşofman; uzun kollu, bol ve rahat t-shirtler, diz altı çorap, spor yürüyüş ayakkabısı giyilmesini öneriyoruz. Hypoxi terapisi boyunca kahve, yeşil çay gibi kafein içeren içecekler, mide asidini arttırması nedeniyle sakız, portakal suyu ve benzeri meyve suları, gazoz, meyveli soda, kola gibi gazlı ve şekerli içecekler tüketmiyor, özellikle Hypoxi sonrasında 6 saat boyunca alkollü içeceklerden ve karbonhidratlı yiyeceklerden uzak duruyoruz. Sigarayı ise her koşulda kesinlikle önermemekle birlikte, Hypoxi egzersizlerinden 1 saat öncesi veya sonrasında içilmemesine, diğer saatlerde ise çok az miktarda içilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Hypoxi süresince ve sonrasında ise bol miktarda su ve bitki çayı tüketilmesini sağlıyor ve öneriyoruz.

6- BUGÜNE KADAR SİZE GELEN KADINLAR BU YÖNTEMLE KAÇ KİLO VEREBİLDİ?
Hypoxi hedeflenen bölgeden yağ yakma sistemi olduğu için, ortalama 3 kilo civarında kaybedilen kiloya daha doğrusu yağ kaybına paralel olarak, 7-8 kilo vermiş gibi sadece o bölgeden çok dramatik incelmeler görülür. Fakat hypoxi' nin yanısıra beslenme diyetine de dikkat eden müşterilerimiz, 8 seans sonunda ( 2,5 hafta sonrası ) ortalama 5 ile 8 kilo arası zayıflıyor ve hedeflenen bölgesinden ortalama 4 – 5 cm incelebiliyor.

7- UZMANLAR HYPOXİ KONUSUNDA EĞİTİM ALIYORLAR MI?
Yurt dışından gelen eğitmenler vasıtası ile beş tam gün süren Hypoxi Eğitimi alınıyor. Hypoxi uzmanları bu eğitim sonrasında görev alabiliyorlar.

8- BU YÖNTEM SONRASINDA TEKRAR KİLO ALMAK HIZLI MI OLUYOR? YOKSA KALICI BİR ÇÖZÜM MÜ?
Hypoxi de hedeflenen bölgeden kaybedilen yağlar, daha sonrasında kilo alınsa bile, aynı bölgeye yani hedeflenerek yağları kaybedilen bölgeye eskisi kadar yerleşemiyor. Kilo alımı sonucunda, kaybedilen yağ miktarının çok çok azı hedef bölgeye yerleşebiliyor, alınan kilolar genelde vücuda eşit bir şekilde yayılıyor.

9- SAĞLIĞA HERHANGİ BİR ZARARI VAR MI BU YÖNTEMİN?
Hiçbir zararı olmadığı gibi son derece faydası var. Kan tek enerji taşıyıcı maddedir ve bu nedenle de yağ yakmada en önemli faktör. Kan dolaşımı ne kadar düzenli olursa yağ o derecede kolay ve çabuk taşınabiliyor. Kötü bir kan dolaşımı yağ yakımını engelliyor. Hypoxi kan dolaşımını düzenleyerek kişinin sağlığa son derece önemli bir katkıda bulunuyor. Bunun yanısıra Hypoxi, ani basınç değişiklikleriyle zayıf toplardamarları destekliyor, yer çekimi ve dinamik basınçla kandaki yağ asidini arttırıyor, doku sıvılarının vücuttan atılmasını hızlandırıyor. Ayrıca, zehirli maddeler ciltten atılıyor, cilt elastikiyet kazanıyor, metabolizma hızlanıyor ve yağ dokusu aktivite kazanıyor, cilt ve bağ dokusunu sıkılaştırıyor, sıvıların ve toksinlerin dışarı atılımını sağlıyor, doku metabolizmasını hızlandırıyor.

Hypoxi'de düşük basınç, kanı cilt ve yağ dokusu içine emiyor ve böylece bu alanda kan dolaşımını, metabolizmayı ve beslenmeyi hızlandırıyor. Hedefli ve doğru yönlendirilmiş bir yağ yakma uygulaması için düşük basınç vazgeçilmez bir unsur. Daha sonra uyguladığı yüksek basınç ile ciltte ve yağ dokusundaki kan ve vücut sıvısı dışarıya itiliyor, vücut sıvılarının vücudun alt bölgesinden üst bölgesine taşınması hızlandırılıyor. Bu şekilde toplar damarlar ve lenfler destekleniyor, üzerlerindeki yük hafifletiliyor. Yüksek basınç uygulaması özellikle bağ dokusu, lenf ve toplar damar zayıflığı olan kişiler için son derece yararlı.

10- BU KONUDA YAPILMIŞ OLAN BİR ÜNİVERSİTE ARAŞTIRMASI VAR MI?
Avusturya Salzburg Üniversitesi Spor Bilimleri ve Kinesioloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erich Müller'in 12 hafta süre ile 4 denek grubu (hypoxi grubu/diyet grubu/plasebo egzersiz grubu/kontrol grubu) üzerinde yaptığı bilimsel araştırma sonucunda, Hypoxi uygulanan grupta diğer gruplara oranla çok daha belirgin kilo kaybı ve yağ dokusunda ciddi kayıplar oluşturduğu kanıtlanmıştır.

Söz konusu üniversite araştırmasından birkaç örnek sonuç verebiliriz.

* Hypoxi grubunun spesifik bölgelerindeki yağ depolarındaki azalımın diğer diyet yapan gruba göre %204 daha fazla
* Hypoxi grubunun vücut kilosunda azalımın diğer diyet yapan gruba göre 3 katından daha fazla ve yağ kaybının da %83 oranında daha yüksek
* Hypoxi grubunun selülitlerde azalımının diğer diyet yapan gruba göre %400 daha başarılı olduğu görülmüştür.

LENF SİSTEMİ

Lenfatik sistem veya lenf sistemi lenf sıvısı, lenf damarları ve lenf düğümlerinden oluşan bir organ sistemidir. İkinci bir dolaşım sistemi olarak tanımlanabilecek olan lenf sistemi yine de yapısı itibariyle dolaşım sisteminden çok farklıdır.

LENF SİSTEMİ

Lenfatik sistem veya lenf sistemi lenf sıvısı, lenf damarları ve lenf düğümlerinden oluşan bir organ sistemidir. İkinci bir dolaşım sistemi olarak tanımlanabilecek olan lenf sistemi yine de yapısı itibariyle dolaşım sisteminden çok farklıdır.

Dolaşım sisteminden bağımsız olarak çalışan lenfatik sistem bağışıklık sistemi içeriğini yine dolaşım sistemine boşaltır ve genel olarak bağışıklıkta rol alır.

Lenf sistemi kan dolaşımı gibi doku ve hücrelerdeki artık maddeleri toplar, fakat lenf sisteminin bu trasport işlemi oldukca farklıdır.

Kan dolaşımı atar ve toplar damarlardan oluşurken, lenf sistemi tek yönlü yol gibi sadece toplama işlemi yapar. Hücreler arasında kalan artık maddeleri lenf sistemi alarak ana lenf damarına (kanalına) ulaştırır, bu kanal da artık maddeleri toplar damarlara verir.

Lenf sistemi, bedenin hastalıklar ve enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan bağışıklık sisteminin önemli bir bileşenidir. Lenf sisteminin ince lenf damarları, kan damarları gibi, bütün vucudu saran bir ağ oluşturmaktadır. Lenf damarları renksiz bir sıvı olan lenf sıvısı taşır. Lenf sıvısı enfeksiyonlarla savaşan ve lenfosit adı verilen hücreler içerir. Bu damarlar ağı içinde lenf bezleri adı verilen küçük organlar mevcuttur. Lenf bezleri kümeler halinde, başlıca kol altında, kasıkta, boyunda, göğüste ve karında bulunurlar. Dalak, timus, bademcikler ve kemik iliği de lenf sisteminin bölümleridir. Lenf dokusu bedenin mide, bağırsaklar ve deri gibi diğer bölümlerinde de bulunur.

 

 

 

LENF SİSTEMİ NELERİ TAŞIR?

1-) Su, günde 2-4 litre suyu taşır.
2-) Proteinleri
3-) Hücre artıkları, ölü hücreler ve yıpranmış hücreler
4-) Yabancı maddeleri: toz gibi
5-) Bakterileri ve başka hastalık yapıcı maddeleri
6-) Yağlar, tam sindirilmemiş yağlar

Lenfin narin kanalları bu artık maddeleri toplar ve büyük kanallara aktarır, onlarda bu artık maddeleri toplar damarlara verir. Lenf kanalları (damarları ) taşıma işlemi sırasında diğer nodlarına uğrarlar. Nodlardaki artık maddeler de bu kanala aktarılır. Lenf bezleri vücudun filtresi gibidir. Toplar damarlardaki kanın geri dönüşünü önlemek için bulunan kapakcıklar burada lenf damarlarlarında da vardır ve böylece artık maddelerin geri dönmesi önlenir.

BAŞKA GÖREVLERİ NEDİR?

Lenf bezleri toplu iğne başından fasulye büyüklüğüne kadar çeşitli büyüklüklerde takriben 600 adet olurlar. İrili ufaklı tesbih gibi birbirlerine lenf damarları ile bağlıdır. Lenf bezleri sadece taşıma yapmakla kalmaz, aynı anda bağışıklık sisteminin en önemli organlarındandır. Akyuvarlar hücrelerinden (lenfositler) üretirler ve lenf kanallarındaki fazla suyu lenf nodları (düğümleri) emerek alır.

EN ÖNEMLİ LENF BEZLERİ?

Koltukaltı lenf bezleri, boyun lenf bezleri, kasık lenf bezleri ve leğenkemiği bezleri en önemlileridir. Lenf bezleri iltihaplanınca şişerler ve basınca ağrıya sebep olurlar. İltihaplanan lenf bezlerinin mutlaka tedavisi gerekir. Vücudun sağ tarafındaki lenf kanalları köprücük kemiğinin altındaki toplar damara aktarılır ve solundaki lenflerde toplanan maddeler sol köprücük kemiği altından toplar damara aktarılır.
İnsan vücudunda bütün bedene yayılmış bir jandarma ve jandarma istihbarat teşkilatı vardır. Bu sistemin içinde nöbetçi jandarmalar bulunduran, gerektiğinde yeni jandarmalar üreten karakollar da bulunur.
Sözünü ettiğimiz sistem lenf sistemi, jandarma karakolları da lenf bezleridir. Sistemin jandarma erleri lenfosit hücreleridir.
Lenf sistemi başlı başına insanın emrine verilmiş bir mucizedir. Bu sistem bütün vücuda yayılmış lenf damarları, bu damarların belirli yerlerine yerleştirilmiş lenf bezleri, lenf bezlerinin ürettiği ve lenf damarlarında devriye görevi yapan lenfosit hücreler ve bu hücrelerin içinde yüzdüğü, lenf damarlarında dolaşan lenf sıvısından oluşur.

Sistem şöyle çalışır: Bütün vücuda yayılmış olan lenf damarlarının içindeki lenf sıvısı, kılcal lenf damarları çevresinde bulunan dokularla temas eder. Bu temas sonrasında tekrar lenf damarlarına dönen lenf sıvısı beraberinde bu dokulara ait bazı bilgileri getirir. Bu bilgiler lenf damarları boyunca bulunan en yakın lenf bezine ulaştırılır. Eğer dokularda bir düşman hareketi başlamışsa bunun da bilgisi lenf sıvısı aracılığıyla lenf bezine getirilmiş olur.

Düşmana ait bilgi incelendikten sonra eğer bir tehlike varsa alarm durumu verilir. Lenf bezlerinde hızlı bir şekilde lenfosit ve diğer bazı savaşçı hücrelerin üretimine başlanır.

Üretim aşamasından sonra sıra, yeni askerleri savaşın olduğu cepheye sevketmeye gelmiştir. Yeni askerler lenf bezlerinden lenf sıvısı yardımıyla lenf damarlarına geçerler. Lenf damarlarından da kan dolaşımına geçen askerler savaşın olduğu bölgeye ulaşırlar. Bu yüzden enfeksiyon olan bölgedeki lenf bezleri öncelikle şişer. Bu o bölgedeki lenfosit üretiminin arttığını gösterir.

 

 

Şimdi mevcut sistemi bir özetleyelim:
- Bütün vücudu baştan aşağı saran özel bir ulaşım sistemi.
- Vücudun birçok bölgesine yerleştirilmiş lenf bezi karakolları.
- Düşman askerlerin istihbaratının yapılması.
- Bu istihbarat doğrultusunda asker üretimi yapılması.

Tek bir parçası bile eksik olsa işlemeyecek olan bu sistemin, zaman içinde aşama aşama gelişerek var olmasına imkan yoktur. Örneğin lenf bezleri ve lenfositleri olan ancak lenf damarları yaratılmamış bir sistem işe yaramaz. Sistemin çalışması ancak bütün elemanların aynı anda çalışıyor olmasıyla mümkündür.

Lenf Drenaj: selülit, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında uygulanan, basınca dayalı bir tedavi yöntemidir. Selülitin ilk evresinde ve hafif bölgesel yağlanmalarda tek başına uygulanabileceği gibi ileri evredeki selülit ve bölgesel yağlanmalarda diğer vücut bakım programlarıyla birlikte kombine olarak da uygulanabilir. Diğer programlarla birlikte uygulanan lenf drenaj yöntemi sonucun etkisini ve kalıcılığını arttırmaktadır.

Lenf drenaj cihazı ile uygulanan bu yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanır.

HYALÜRONİK ASİT ÜRETİMİ ARTIŞININ YENİ ENDERMOLOGIE YÖNTEMİ İLE BAĞLANTISI NEDİR?

HYALÜRONİK ASİT NEDİR?

Derimizde doğal olarak bulunan kolajen ve elastin lifleri arasını dolduran bir şeker molekülüdür. Su tutma özelliği çok yüksektir. Ağırlığının yirmi katı kadar su tutabilir. Bu su tutucu özelliği nedeniyle hyalüronik asidi derinin nemliliği ve hacminde önemli rol oynar. Yaşlanma sürecinde deri içindeki hyalüronik asit miktarı azalır. Bunun sonucunda deri nemini kaybeder. Beraberinde hacmi azalan deride kırışıklıklar ve belirgin katlanmalar olur.

HYALÜRONİK ASİT ÜRETİMİ ARTIŞI...

HYALÜRONİK ASİT ÜRETİMİ ARTIŞININ YENİ ENDERMOLOGIE YÖNTEMİ İLE BAĞLANTISI NEDİR?

Yunus Eğitim - Blog

HYALÜRONİK ASİT NEDİR?

Derimizde doğal olarak bulunan kolajen ve elastin lifleri arasını dolduran bir şeker molekülüdür. Su tutma özelliği çok yüksektir. Ağırlığının yirmi katı kadar  su tutabilir. Bu su tutucu özelliği nedeniyle hyalüronik asidi derinin nemliliği ve hacminde önemli rol oynar. Yaşlanma sürecinde deri içindeki hyalüronik asit miktarı azalır. Bunun sonucunda deri nemini kaybeder. Beraberinde hacmi azalan deride kırışıklıklar ve belirgin katlanmalar olur.

 

HYALÜRONİK ASİT ÜRETİMİ ARTIŞININ ENDERMOLOGİE YÖNTEMİ İLE İLGİLİ BAĞLANTISINI BİZİMLE PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Besancon Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Deri Hastalıkları Çalışma ve Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Philippe Humbert,  Endermologie yöntemi ile yapılan çalışmalar hakkında bilimsel açıklamalara dayanan bilgileri bizlerle paylaşmıştır. Acısız, ağrısız, yan etkisiz bir şekilde vücudun kendi elastin, kolajen ve hyalüronik asidini doğal yollardan üretmesini sağlayan tek teknik olan Endermologie yöntemidir. Bu çalışma ile ilgili 20 kişinin yüzlerinin yarısının biopsi analizlerine dayanılarak yapıldığı bilgileri paylaşılmıştır.

 

ENDERMOLOGİE YÖNTEMİ İLE CİLTTEKİ YAŞLANMAYA NASIL YARDIMCI OLUNUYOR?

Biopsi analizi sonrası;  fibroblastların nasıl hareket ettiğini ve yaş ilerledikçe ciltte salgıladıkları maddelerin nasıl azaldığını görebilmek mümkün... Kolajen sıkılaştırır, elastin esneklik kazandırır,  hyalüronik asit ise hidrasyonu sağlar. Endermologie yönteminde yeni başlıkların ciltteki yaşlanmanın başlıca nedenleri üzerinde çok büyük bir etkisi olduğunu ortaya koymuştur. Kolajen miktarı iki katına çıkarılır ve böylelikle yeni senteziyle ve elde edilen dermis tabakasını tamamlayan kolajenler mümkün olduğunca hızlı bir şekilde cildin sıkılaşmasına yardım eder (+23% oranında sıkılaşma) ve cilt üzerinde kırışıklıkları pürüzsüzleştirme (-21% oranında kırışıklıklarda azalma ) Elastik liflerin doğal sentezini %46 oranında arttırarak cildin sıkılaşmasını sağlar.

Sonuç olarak doğal hyalüronik asit sentezini %80 oranında arttırır, cildin dolgunluğunu yeniden kazandırır. Bu teknoloji gözle görülür sonuçlarla elde edilen sonuçları kanıtlar nitelikte ve anti-aging ile ilgili diğer çözüm türleri arasında isim yapan etkili bir yaklaşımdır.

 

ZAMAN İÇERİSİNDE HYALÜRONİK ASİT BİYOLOJİK OLARAK AZALIYOR VE BU NEDENLE CİLT SIKILIĞININ KAYBOLMASI VE KIRIŞIKLIKLARIN ORTAYA ÇIKMASIYLA ENDİŞELERİMİZ ORTAYA ÇIKIYOR. BU YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ AZA İNDİRMEK İÇİN NASIL YOL ALINMALIDIR?

Bu endişeleri zaman geçtikçe herkes yaşıyor. Ancak Endermologie yöntemi      % 100 doğal,  ağrısız, acısız cerrahi müdahale olmadan basit bir masaj benzeri işlemle kan damarlarını rahatlatıp kan akımını düzenleyerek dokuya canlılık kazandırıyor.

İNANIR GROUP'TAN UZMAN ESTETİSYEN NEYRAN ÇOLAKOĞLU'NUN CEVAPLARINI İLETİYORUZ.

1- ENDERMOLİFT NEDİR? ÇALIŞMA PRENSİBİ NASILDIR?

%100 doğal, ilk seanstan itibaren ışıltılı ve dolgun bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlayacak acısız, ağrısız, yan etkisiz bir şekilde vücudun kendi elastin, kolajen ve hyalüronik asidini doğal yollardan üretmesini sağlayan yüz, boyun ve dekolteye uygulanan tek teknik Yeni Endermolift’tir… 15 dakikada bile parlaklık veren Endermolift tekniği cilt tonunu eşitler ve cilt üzerinde ışığın yansımasını iki katına çıkarır.

İNANIR GROUP'TAN UZMAN ESTETİSYEN...

İNANIR GROUP'TAN UZMAN ESTETİSYEN NEYRAN ÇOLAKOĞLU'NUN CEVAPLARINI İLETİYORUZ.

Yunus Eğitim - Blog

1- ENDERMOLİFT NEDİR? ÇALIŞMA PRENSİBİ NASILDIR?

%100 doğal, ilk seanstan itibaren ışıltılı ve dolgun bir cilt görünümüne sahip olmanızı sağlayacak acısız, ağrısız, yan etkisiz bir şekilde vücudun kendi elastin, kolajen ve hyalüronik asidini doğal yollardan üretmesini sağlayan yüz, boyun ve dekolteye uygulanan tek teknik Yeni Endermolift’tir… 15 dakikada bile parlaklık veren Endermolift tekniği cilt tonunu eşitler ve cilt üzerinde ışığın yansımasını iki katına çıkarır. Yüz, boyun ve dekolte bölgesi gibi, vücudun diğer bölgelerine göre daha erken yaşlanan dokuyu yeniden canlandıran bu %100 doğal yöntem sayesinde ışıl ışıl parlamak mümkün… Endermolift tekniği ile mekanik uyarım dolaşımı hızlandırır, toksinleri atar, cilde ışıltı ve berraklık kazandırır. İlk seans sonunda artan kan ve lenfatik dolaşım sayesinde, yorgun ve matlaşmış cildi oksijenlendirerek canlandırır. Kadife yumuşaklığında ve ışıltılı bir cilt için gerçek bir lift bakımı sağlamış olur. 100% doğal anti-aging tekniği, cildi yeniden sıkılaştırarak yaşlanmanın etkilerini derinlemesine siler.

Endermolift hemen görülen sonuçlar sunar, sağlıklı bir ışıltı, doğal lifting etkisi içerir. Her seans sonunda kırışıklıkların dolduğu, yüz kontürünün şekillendiği, yüz ovalinin inceldiği ve cilt renginin açılıp berraklaştığı fark edilir.

 

2- HANGİ DURUMLARDA İHTİYAÇ DUYULUR?

Endermolift tekniği yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki cilt sarkmaları, yüz kontürünün şekillenmesi, kırışıkların doldurulması, cilt renginin canlanıp berraklaşmasında, göz altı torbaları, koyu halkalar, solgun ciltler, çene altı fazlalıkları gibi durumlarda  kullanılması gereken % 100 doğal etkili bir tekniktir.

 

3- NASIL YAPILIYOR? NE KADAR SÜRÜYOR? ACI OLUYOR MU?

Patentli flapların çok hızlı açılıp kapanma hareketleri ile cildinizin üzerinde nazik uyarımlar gerçekleştirilir. Siz tamamen keyifli şekilde rahatlarken cildiniz hyaluronik asit ve kolajen üretimini hızlandırır ve bu sayede gençleşir. Endermolift seanslarında asla acı hissetmezsiniz. Onun yerine seans sırasında ve sonrasında gerçek bir rahatlama hissi ile esneklik duygusu hissedersiniz. Her seans yaklaşık 35 dakika sürüyor. Değerlendirme aşamanız esnasında uzmanınız kaç seansa ihtiyacınız olduğunu tespit ederek size uygun seans sayısı önerecektir. İlk seansınız sonunda cildiniz daha sağlıklı, parlak ve canlı görünecek, siz de daha yumuşak olduğunu hissedeceksiniz. 12 seans sonunda Endermolift'in sonuçlarını göreceksiniz: Sonuç; kırışıklıkların düzeldiği, parlak tenli, canlı ve şeklinin toparlandığı bir yüz oluyor. Acı ve ağrı kesinlikle olmuyor.

4- ORTALAMA SEANS ARALIKLARI NEDİR?

Haftada iki seans yaklaşık 35’er dakika sürüyor. Kişiye göre seans belirleniyor. Maksimum alınabilecek seans sayısı 12 dir.

 

5- YAN ETKİSİ VS. VAR MI?

Hiçbir yan etkisi olmayan bir tekniktir.

 

6- YANINDA EK BİR ÜRÜN VS KULLANMAK GEREKİYOR MU?

Nemlendirici günlük cilt koruma işlevlerinin önemli bir parçasıdır. Daha iyi anti-aging sonuçları için LPG Teknikleri Kozmetik ürünlerini de kullanmanızı öneririz. LPG uzmanları tarafından geliştirilen yüksek konsantrasyonlu bakım ürünleri hücre yenilenmesini teşvik eder ve dış etkenlere karşı korur (UV, serbest radikaller v.b.). LPG hücresel stimülasyonu kozmetik ürünlerin etkinliğini arttırır. Ama bunun yanında  farklı markaların diğer nemlendirici ürünlerini de kullanabilirsiniz.

 

7- ENDERMOLİFT CİLDE NASIL ETKİ EDİYOR? SONUÇ NE OLUYOR?

Aydınlatan, yüz kontürünü belirginleştiren ve kırışık azaltan Endermolift ile ağrı hissetmeden tamamen doğal yöntemlerle hedeflere ulaşılır. İlk uygulamadan itibaren sonuçlar görülmeye başlanır. Cilt daha sağlıklı, doğal ve yumuşak olur. 12 seans sonunda sonuçlar daha güçlü olur. Kırışıklıklar düzelir, yüz hatları yeniden şekillenir, elmacık kemikleri belirginleşir ve daha genç bir yüze sahip olunur..

 

8- MÜKEMMEL BİR CİLT BAKIMI İÇİN TAVSİYELERİNİZ NELER? KADINLAR NE YAPMALI?

Düzenli cilt temizliğini yapmanın yanı sıra nem ihtiyacına cevap verecek ürünleri kullanmalıyız. Bunun yanında uygun LPG bakımlarıyla kombine ederek cildimizi yaşlanmaya karşı mükemmel şekilde koruyabiliriz.

BENTONİT

DOĞAL ARINMA... BENTOMED

Zengin Montmorillonit içerikli Bentonit Kili ile hayatınız değişecek, nasıl mı? İşte Dr Öz’ün evinizde olmazsa olmaz dediği, tüm dünyada kullanılan, üzerine pek çok araştırmalar yapılmış, makaleler yazılmış, dünyaca ünlü doktorların tercihi haline gelen doğal kaynağımız Bentonit kili ile ilgili şaşırtıcı bilgiler;Bentonit temel olarak; sizi ve ailenizi İlaçlı ve hormonlu besinlerden, soluduğumuz toksik havadan, her an maruz kaldığımız kimyasallardan koruyacak doğal bir mucizedir. Bentonit doğanın bize sunduğu doğal bir şifa kaynağıdır, Bentonit bir ilaç ya da bir laboratuarda elde edilen bir kimyasal bileşim değildir.

BENTONİT

BENTONİT

Yunus Eğitim - Blog

Doğal Arınma.. BENTOMED

Zengin Montmorillonit içerikli Bentonit Kili ile hayatınız değişecek, nasıl mı? İşte Dr Öz’ün evinizde olmazsa olmaz dediği, tüm dünyada kullanılan, üzerine pek çok araştırmalar yapılmış, makaleler yazılmış, dünyaca ünlü doktorların tercihi haline gelen doğal kaynağımız Bentonit kili ile ilgili şaşırtıcı bilgiler; Bentonit temel olarak; sizi ve ailenizi İlaçlı ve hormonlu besinlerden, soluduğumuz toksik havadan, her an maruz kaldığımız kimyasallardan koruyacak doğal bir mucizedir. Bentonit doğanın bize sunduğu doğal bir şifa kaynağıdır, Bentonit bir ilaç ya da bir laboratuarda elde edilen bir kimyasal bileşim değildir.

Peki Bentonit nedir?

• Bentonit, tabiatta doğal olarak var olan bir madde / madendir.

• İçinde % 50'den fazla Montmorillonit minerali bulundurur.

• Alüminyum ve magnezyum içeriği zengin volkanik kül, tüf ve lavların kimyasal ayrışmasıyla veya bozulmasıyla oluşur.

• Yumuşak, gözenekli ve şekillenebilir bir yapıdadır.

• Beyaz, sarı, yeşil, gri başta olmak üzere çeşitli renklerdedir.

Bentonitin etkinliği, kalitesi içeriğindeki Montmorillonit mineralinin yüksek olması ile belirlenir.

Montmorillonit; İlk defa Fransa’nın Montmorillon dağında bulunduğundan bu isim verilmiştir. Çok yumuşak dokulu, tipik mikro kristalli, fillosilikat türü kil mineralidir.

Beyaz, gri, sarı, kahverengi, yeşilimsi sarı renklere sahip olabilmektedir. Volkanik kül bozunma ürünüdür. Değişken miktarlarda su emerek hacmi büyük oranda artırabilir.

Sizce zengin montmorillonit içeren bu özel kil vücutta nasıl çalışıyor?

Kısaca açıklaması;

Montmorillonitçe Zengin Bentonit Kili su içinde şişme kabiliyetine sahiptir ve süspansiyon haline geldiğinde ortama çok miktarda NEGATİF (-) İYON salar. İnsan sağlığını tehdit eden ve önceden de belirttiğimiz gibi soluduğumuz havadan tutun içtiğimiz suya kadar her şeyde bulunan AĞIR METAL, VİRÜS, TOKSİN, BAKTERİ ve RADYASYON GİBİ TÜM MADDELER POZİTİF YÜKLÜ (+) İYONLARDIR.

Bu kili sıvılaştırılmış olarak cilt yüzeyine uyguladığımızda ya da saflaştırılmış haliyle içtiğimizde ortama negatif iyon salarak tüm pozitif iyonlu bu zararlı maddeleri

ELEKTRİKSEL ÇEKİM KANUNU UYARINCA ADETA BİR MIKNATIS GİBİ ÜZERİNE ÇEKER VE BAĞLAR.

SONUÇ: Bu olay vücut içinde ya da dışında gerçekleşmektedir. Ne zaman ki cildimiz durular ya da vücuttan dışkı vasıtasıyla dışarı atılır, işte o zaman vücudumuza giren bu zararlı moleküller de yok edilir ve;

SAĞLIĞIMIZ İÇİN EŞSİZ BİR DETOKS GERÇEKLEŞMİŞ OLUR.

Bu mucizevi ürün bakın hangi alanlarda etkili;

• Vücutta zamanla biriken her türlü kimyasal, zehirli toksin, bakteri ve virüsün vücuttan atılmasında

• Erken yaşlanma, kırışık ve selülitlerin önlenmesinde

• Otizmle mücadelede, civa ve kurşun gibi ağır metallerin vücuttan atılmasında

• Sivilce, böcek sokmaları, siğil ve mantar gibi her türlü cilt sorunlarının, enfekte yaralarının, kaşıntı ve yanmaların tedavisinde

• Bağırsak parazitlerini önlemede, bağışıklık sistemini güçlendirmede

• Kronik bel ağrıları, miyozit, tendinit, fibromiyalji sendromları, yumuşak doku ve hareketsiz kalma durumları tedavi ve rehabilitasyonunda

• Sindirim sistemi rahatsızlıkları (reflü, ülser, kusma, ishal vs) tedavisindekaraciğer, kolon gibi iç organların temizliğinde

BENTOMED markası adı altında satışa sunulan ürün; detoks içeceği ve masaj kremi olarak fayda sağlayacak. Bu doğal bir şifa kaynağını hayatınızın bir parçası haline getirerek kendinize ve ailenize büyük bir iyilik yapın...

MAKYAJ SABİTLEME ÖNERİLERİ

Makyajı yapan kişi gün boyunca makyajın akmaması, bozulmaması için ne gibi yöntemler kullanmalı? Nelere dikkat etmeli?

Yapılan makyajın hava şartlarından etkilenmemesi , gün boyu aynı kalitede kalması ve makyajın akmaması çok önemli. Bunun için Kryolan Fixing Sprey kullanlabilir. Fixing Spray ile göz makyajı dahil tüm makyaj sabitlenerek waterproof hale getirilir.

Bu şekilde makyajın su ile teması ve hatta suya girilip çıkılması durumunda bile korunması sağlanır. Bu uygulama ayrıca dekolteye yapılacak makyajı sabitleyip kıyafetlere bulaşmasını da engelleyecektir.

Devamı...

OFİS MAKYAJI

Makyaj çeşitlerine bakıldığında ofis makyajı tanımlaması çok fazla karşımıza çıkmamaktadır. Bu nedenle günlük makyaj tanımlaması ya da çalışan bayan makyajı bu tanımı kapsamaktadır.Ofis çalışanlarının mesai saatlerinin günün erken saatlerinde başlayıp genellikle geç saatlere kadar sürmesi ve kapalı ortamlara ait makyaj olması nedeni ile yapılacak makyaja ait kriterlerin sıralaması şöyle olmalıdır.

Devamı...

FRANSIZ KADINLARININ GÜZELLİK SIRLARI

Fransız kadınları şişmanlamaz. Yaşlanmaz. Peki sizce Fransız kadınları nasıl bu kadar formda ve genç kalabiliyor? İşte  onların güzellik sırları!

Devamı...

2014/2015 SONBAHAR KIŞ MAKYAJI DİVİNE SERENİTY

SONBAHAR.KIŞ 2014/15

Divine Serenity

Havalar soğumaya başladığı zaman, daha fazla sıcaklık ve güvenlik arzusu duyarız... Güzel bir kitapla evde, belki de şömine başında dinlenip, rahatlamak gibi... Beden ve ruhun uyumu. Doğal ve kahverengi tonlarının, gümüşi renklerle harmonisi ile size duygusallık katan Kryolan sonbahar/kış 2014/2015 koleksiyonu ayrıca yanaklarınızda ve dudaklarınızda kullandığınız pembe tonlarla sizlere baharın tazeliğini hatırlatıyor olacak.

Devamı...

2014/2015 SONBAHAR.KIŞ MAKYAJI PİNK PROPHECY

SONBAHAR-KIŞ 2014/15

Pink Prophecy

İlkbahar hala çok uzakta – ve sert buz gibi soğuklar hala etkili. Fakat Pink Prophecy - Pembe İlham, Kryolan'ın Gemma Horner tarafından yaratılan yeni makyajı, ilkbaharın kesinlikle çok yakın olduğunu söylüyor. Solgun kış görünümü üstündeki pembe dudaklar arzuyla parıldıyor. Gözlerde, ışıltılı aydınlatıcı ve kadifemsi toprak renkleri tutkulu bir yarış halinde. Mistik kadınlık yaşamın renkli canlılığı ile birleşiyor. Bu çekingen bir görünüm değil. Kadınlığı ve doğayı kutluyor.Hayat dolu ve şanslı. Kryolan'dan Pink Prophecy, baharın görkemi ile ilgili hayaller kurduruyor.

Devamı...