Okul Müdürümüz

Neyran Çolakoğlu

 

 

1980 yılında İstanbul'da doğan Neyran Çolakoğlu, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü' nden mezun oldu. 2004 yılında Asım Yıldırım dan Diksiyon ve Güzel Konuşma Eğitimi aldı. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi' nde tamamladı. 2006 kalite yönetimi sertifikası eğitimi aldı. 2009’da LPG Uzmanlık Eğitimi’ni Fransa’da tamamladı. 2010 yılında Avusturya’da Hypoxi Master Trainer Sertifikası aldı. Almanya ve Fransa’da çeşitli cilt bakım ve güzellik eğitimlerine katıldı.

 

Birikimlerini İstanbul Aydın Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Meslek Liseleri’nin Cilt Bakım ve Güzellik Bölümleri’nde ve Türkiye’nin birçok kentindeki Kuaför ve Güzellik Uzmanlığı Odaları’nda seminerler vererek paylaştı. 2009’dan bu yana sürdürdüğü İnanır Group Eğitim Müdürlüğü görevine halen devam etmenin yanında 2014 yılından itibaren de Yunus Eğitim Kurumu’nun eğitmen kadrosunda yerini almıştır.

Okul Müdür Yardımcısı

Merve Tekin

 

 

 

 

 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitimini Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri bölümünde tamamladı. Eğitime olan tutkusu nedeniyle Medipol Üniversitesi Sağlık MYO Anestezi bölümünü 2017 yılında kazanarak eğitimine devam etmektedir. Üniversite yıllarından itibaren öğretmenlik mesleğini icra etmektedir. Öğretmenlik mesleğinin gerekliliklerinden biri olan formasyon eğitimini Marmara Üniversitesi’nde 2011 yılında tamamlamıştır. İnanır Group ‘da 2015 yılında Eğitim Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Şirket bünyesindeki tüm cihazların uzmanlara, estetisyenlere eğitimini vermekte ve Yunus Eğitim bünyesinde de “Güzellik Uzmanlığı ve Estetisyenlik”kurslarının derslerinde öğretmenlik yapmaktadır. .Estetisyenlik eğitimlerinde gerek teori gerekse uygulama eğitimlerini vermektedir.2016 yılı Haziran ayında “Babor Age ID “eğitimini Aachen Almanya’dan almıştır.2016 yılı Haziran ayında LPG Uzmanlık Eğitimi’ni Fransa’da tamamladı. 2017 yılı Mart ayında “Training of trainers(Eğitimcinin eğitimi”)sertifikasını Aachen Almanya’dan almaya hak kazanmıştır.Edindiği kazanımları ve becerileri öğrencilere en verimli şekilde aktarmaktadır.

Eğitmenlerimiz

Tuğçe Dilaverler

1992 yılında Kryolan profesyonel makyaj ürünleri ile tanışması sayesinde profesyonel çalışma hayatı ve eğitim süreci de başlamış oldu. Aynı zamanda satış pazarlama, insan ilişkileri ve satış teknikleri konusunda eğitimler alan Tuğçe Dilaverler, 1998 yılında Paris’te Estetisyenlik Eğitimi aldı. Amerika MUD Makyaj Okulu tarafından düzenlenen Kryolan Profesyonel Makyaj Ürünleri Eğitimi’ni Berlin Teknik Üniversitesi’nde aldı. Bu eğitim sayesinde, ileri makyaj eğitim teknikleri olan kalıp alma ve protez hazırlama ve uygulama, plastik makyajda temel bilgiler, ( yara ve yanık yapma vb.) body make-up ve kabuki tiyatrosunun karakter makyajları konusunda büyük bir deneyim ve bilgi sahibi oldu. Bu eğitimler sonrasında Türkiye’de LCC ‘ye giderek Estetisyenlik Eğitimi aldı.

Bilgi ve deneyimlerini Derya Ergün ile birleştirerek yaklaşık 1,5 yıl süresince eğitim veren kendi makyaj okulunu açan Tuğçe Dilaverler, Türkiye‘de bir ilke imza atarak çok geniş kapsamlı ve uluslararası makyaj okullarının programlarını örnek alarak kendi eğitim programlarını hazırladı. 2003 ve 2005 yıllarında Londra’da yapılan Make-Up Artist Trade Show’lara katılarak mesleki kariyerini destekledi. 2006 yılında tekrar Paris’e giderek SPA Ürün Eğitimi ve yine 2006 yılında Almanya Berlin Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen ve tüm dünya ülkelerinin önde gelen makyaj sanatçılarının katılımı ile yapılan Uluslararası Makyaj Sempozyumu’na katıldı.Bu sempozyumda moda ve defile makyajı ile birlikle yeni kamera teknolojisi olan HFTV (HIGH DEFINITION ) sistemi için Airbrush Tekniği Makyaj Uygulaması Eğitimi aldı. Bunun yanında Çıraklık Eğitim Merkezi’nden Kalfalık-Ustalık ve Usta Öğreticilik Belgelerini de aldı. Mesleğinin Türkiye'deki akademik karşılığı olarak tanımladığı İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Cilt Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü’nü, bölüm birincisi olarak bitirdi.

Cilt bakımı, vücut bakımı ve makyaj konularında İstanbul Aydın Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Türvak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği hizmetiçi eğitim programları kapsamında ve LCC'de eğitmenlik yapan Tuğçe Dilaverler, MEB’e bağlı meslek liselerinin makyaj derslerine ait modüllerin yazılımını ve ders notlarını oluşturdu.

Halen Kryolan Ürün Müdürü olan Tuğçe Dilaverler, 2014 yılında Yunus Eğitim Kurumu’nun eğitmen kadrosuna dahil olarak, makyaj sanatına dair bilgi ve deneyimlerini geleceğin makyaj sanatçıları ile paylaşmaya devam etmektedir.

Yuliya Gushul

Aşçılıktan güzellik uzmanlığına, aksesuar tasarımcılığından iç mimarlığa ve resme kadar birçok meslek dalına el atan Yulia Gushul, en çok hazzı makyajdan aldı.

International Academy'de güzellik uzmanlığı okurken makyajın dinamik, yaratıcı ve bir o kadar da zevkli olduğunu fark edince, makyaj sanatçısı olmak üzere Derya Ergün ve Tuğçe Dilaverler'in okulunun yolunu tuttu. Ardından Peter Gorshenin F.X.D.G Makeup Studio'da Efekt ve Plastik Makyaj Eğitimi aldı. 2003'ten bu yana Karagöz ve Hacivat Neden Öldürüldü?, Beni Unutma, Güneşi Gördüm, A.R.O.G, Mavi Pansiyon ve Signora Enrica ile İtalyan Olmak filmlerinde; Vivident, Dove, Akbank, Bonus, Turkcell reklamlarında, çeşitli defile ve moda çekimlerinde makyaj sanatçısı olarak görev almıştır.

Yulia Gushul, 2014 yılından bu yana, Yunus Eğitim Kurumu’nun eğitmen kadrosuna dahil olmuş, makyaj sanatına dair bilgi ve deneyimlerini geleceğin makyaj sanatçılarına aktarmaktadır.

Yuliya, mesleğinde yaratıcılığın akıcı olması için ortamın pozitif olmasının çok önemli olduğunu düşünüyor. Her projede yeni karakterler yaratabilme, farklı insanlarla tanışıp çalışabilme ve sevdiği işi yapabilme fırsatına sahip olduğu için kendini şanslı hissediyor.